search
לגלות את ה- I-FACTOR ולקריירה !

לגלות את ה- I-FACTOR ולקריירה !

רבים מאיתנו מכירים את התחושות המחשבות והרגשות של סיום המסגרת. לאחר הצבא, הלימודים האקדמאים, סיום קריירה ראשונה, הרבה פעמים מלוות אותנו תהיות לגבי החיים המקצועיים שלנו; כיצד נשתלב במקום המתאים לנו? איך נתקדם במקום העבודה הקיים? איך נבצע נטוורקינג ונפתח קשרים רלוונטים? איך נשווק את עצמנו, נהיה היח"צנים ויועצי התקשורת של עצמנו? וכאשר נגיע לנקודה המיוחלת, האם חיזקנו את כישורי העבודה כמו למשל ניהול הזמן ותקשורת בינאישית שלנו כדי שנוכל להיות יעילים ולמקסם את התפוקה שלנו? בחיים כמו בעסקים, כדאי להתחיל באסטרטגיה וממנה לצאת לעשייה.

 

עצרו וחשבו "בנקודה הזו של החיים שלנו, מי אנחנו? ומה אנחנו באמת אוהבים?"

כדי לבנות את האסטרטגיה בדרך לקריירה הבאה שלכם, באסטרטגיה כמו באסטרטגיה יש לבצע מס' שלבים. ראשית, יש להכיר את עצמנו מקרוב, את תפקידי חיינו, את הכובעים שאנו חובשים בכל יום- מה תפקידנו במשפחה ומה הן המחויבויות שלנו כלפיה, מה אהבנו בעבודה או במסגרת הקודמת שלנו, מה הם התחביבים שלנו, באיזה תחום אנחנו רחבים בידע או בניסיון. בשלב זה חשוב להיות כנים ולהבין מה הם הדברים שגורמים לנו הנאה ומניעים אותנו לעשייה, ומה הדברים שפחות מדברים אלינו, שבהם המוטיבציה שלנו עשויה להיות ירודה.

 

מה יש בכם שאין באחרים?

שנית, עלינו להגדיר בינינו לבין עצמנו מה היא ההבטחה השיווקית שלנו, מה יש בנו שאין באחרים, זו היא למעשה ה USP שלנו- unique selling proposition שבזכותה יחליטו להעסיק אותנו ולא מועמד אחר, הייחודיות שבתרומה שלנו שתצא בכל מפגש שלנו במהלך חיינו המקצועיים- בין אם בראיון עבודה, במפגש עם לקוח עתידי, יש צורך להשתמש ביתרון היחסי שגילינו על עצמנו, הוא בהחלט עשוי לשמש אותנו בדרכנו להצלחה.

 

סידרנו את הראש? ועכשיו- לשנס מותניים וקדימה ל(תוכנית ה) עבודה!

עכשיו כאשר החלק התיאורטי מאחורינו ואנו חשים מדויקים ומונעי מטרה, הגיע שלב בניית תוכנית העבודה. בשלב זה עלינו להגדיר בעל פה ובכתב, בהתאם לתובנות שגילינו על עצמנו, מה הוא חזון הקריירה שלנו? היכן אנחנו רואים את עצמנו בעוד מספר שנים?

כמו בכל אסטרטגיה כאשר קיימת מטרה עלינו לפרט אותה ליעדים. לכן, את החזון שהגדרנו עלינו לפרט למטרות אופרטיביות לשנה הקרובה או לתקופה שאנחנו נבחר. נקבע יעדים לעבודה- היכן היינו רוצים להתברג? מה חשוב לנו במקום העבודה- לעשות בצוות או לבד? מידת אחריות ויזמות גבוהה או עבודה מונוטונית קבועה וברורה?

 

השתמשו בכל הכלים והסתייעו באנשים שיכולים לעזור לכם על מנת לצלוח את התוכנית שהצבתם

עלינו ליצור רשימת נטוורקינג, מי הם האנשים שאנחנו מכירים שעשויים לעזור לנו להגיע למקומות שהגדרנו, למי נפנה על מנת להגיע למקומות עליהם אנו חולמים?

לסיום, יש לכתוב קורות חיים מרשימים ומפורטים, מומלץ לקבל חוות דעת של מישהו קרוב שיש לו ניסיון בתחום משאבי האנוש ויודע להעריך נכונה את הקורות החיים שלכם ולהמליץ נכונה.

 

"ואם טעינו בהחלטה או בדרך?" זכרו! זו היא לא טעות- זו היא חלק מהדרך!

אין ספק כי בכל שלב מעלה אנו עשויים לחוש אתגר, קושי או תסכול. הרי אם היה כה פשוט להגדיר חזון או חלום, לא קיים אתגר, לא היינו זקוקים לתוכנית אסטרטגיה, ורובנו היינו חשים תחושת מיצוי והספק- המטרה מול עינינו. אמנם, אל חשש ישנם דרכים לעקוף את הקושי. כאשר אנו נמצאים בצומת קבלת החלטות לעיתים, כל החלטה תהיה טובה. הבחירה שלנו תוביל אותנו להתנסות, למיפוי אפשרויות, לבדיקת השטח. משם נוכל לקבל אינדקציה וניסיון ולכוון את עצמנו בצורה מדויקת יותר לניסיון הבא. העיקר הוא העשייה!

כעת, כאשר בניתם אסרטרטגיה מדויקת עבורכם ועבור מטרותיכם צאו לדרך בהצלחה, באמונה מלאה ובמוטיבציה לעשייה מבלי לחשוב על התוצאה. דברו ב"יש" וב"אפשר" בחשיבה כזו, הנכון והטוב כבר יגיע.

 

התכוננתם נפלא! זמן לצאת לדרך! אתם מוזמנים לגלות סודות נוספים בדרככם לקריירה מוצלחת

כל אלו רק על קצה המזלג, פיתוח אסטרטגיה דורשת ידע ויכולת הכוונה, לשם כך, פותחה שיטתI-FACTOR של לימור אטד לפריצות דרך בקריירה. בסדנאות, ההרצאות והליווי האישי ברוח השיטה תוכלו ללמוד את האייפקטור האישי שלכם, הגורם שהוא "אני", להעשיר את אופן פעולתכם העצמאית, לגלות את החוזקות שלכם, להפוך את החלום לעשייה ולצאת לדרך יעילה להגשמה עצמית במקום העבודה. בין אם אתם בסיום מסגרת ולקראת קריירה ראשונה או שנייה או מעוניינים בפריצות דרך ובשינוי ובהתקדמות בקריירה נוכחית.

 לחדשות נוספות ולטיפים שלנו- לחצו כאן

רוצים לגלות את ה- I-FACTOR בארגונים, בעסקים או בקריירה שלכם? לחצו כאן