search
7 סודות הצלחה לנשים עסוקות

7 סודות הצלחה לנשים עסוקות

כולנו רוצות להצליח בחיים, להצליח בלימודים, בקריירה, באימהות, להיראות מעולה, להיות בשיא הכושר והבריאות ואם אפשר גם לשמור על חיי זוגיות וחברה. אבל האם אנחנו באמת יכולות להיות מושלמות בהכל? לא בטוח. לימור אטד, טוענת שלא, ויש לה 7 טיפים בשבילכן נשים יקרות, שרוצות להצטיין בכל.

 1. תתחילי לחשוב 90%
ההבנה כי נדל"ן הזמן ביומן מוגבל, תעזור לנו לאמץ את המסר - הטוב ביותר האפשרי כמונע שחיקה אולטימטיבי. הפילוסוף היידגר, צדק כשהמליץ שבמקום לאנוס את המציאות, דבר שממילא אינו אפשרי עדיף לנו להגמיש עצמנו אליה- ההבנה שבמגבלות המציאות, אי אפשר להיות מושלם בהכל, ובכל זמן נתון, אלא אפשר לעשות רק את הטוב ביותר שאנו יכולות, מסירה מעמסה עצומה מהנפש ומולידה קבלה עצמית המאפשרת לנו להיות הגרסאות הטובות ביותר של עצמנו. תבחרו 90%, מספר יעד מצטיין אחר, או אפילו אל תבחרו מספר בכלל. העיקר שנפסיק לחשוב שמושלם זה המציאות האפשרית.

2. קודם כל את

הפרידו בין פרק א' ו-ב' של היום, זמן להקדשה ואהבה עצמית, תהיו הרבה יותר יעילות כאשר תקחו פסק זמן לעצמכן בלי סלולרי, ילדים ועבודה. היו מודעות לחשיבות המנוחה.


3. מה באמת חשוב לך?
אחד מהגורמים המדרבנים ביותר שחיקה- הוא ניהול זמן לקוי. בבואנו להוציא החוצה את השחיקה, כדאי להקדיש זמן לבדיקה עצמית - מהן באמת האבנים הגדולות בחיים שלנו והאם מה שאנחנו עושות בפועל מקדם אותנו לטפח אותן? על מה מהמשימות שווה ואפשר לוותר כי הן לא מקדמות את המטרות שבחרנו לעצמנו, מהם עוגנים בלו"ז שלרוב אינם משתנים (זמני איסוף ילדים, שעות עבודה וכו') באילו דברים אנו משקיעים ונשקיע זמן? על מה בכלל אפשר היה לוותר ולפנות חלל יקר להטענה עצמית האם חלוקת המשימות מתבצעת היטב בבית ובעבודה? עצירה לרגע לחדד את ההכרות שלנו עם עצמנו תיצור חיבור בין הרצונות לזמן הריאלי שלנו וכל תמנע מראש שחיקה, תתזמן את הנושאים, המשימות, והערכים שלך.


4. עשי רק מה שאת אוהבת
כבר נאמר על ידי חכמים מאתנו "תבחרי עבודה שאת אוהבת ולא תצטרכי לעבוד יותר אפילו יום אחד בחייך". מומלץ שאת כל הדיונים שאנו עורכות עם עצמנו בענייני קריירה נסית לדיונים על מימוש עצמי ועל אהבה לעשייה שמתאימה לנו. אין ספק שזה יוריד משמעותית את רגעי השחיקה ויגביר רגעי הנאה.

5. אל תהיי גבר גבר

לעולם אל תנסו להתחרות בגבר שלכן. אל תחשבו שאתן צריכות להתנהג כמו גברים. תתחברו לצד הנשי שלכן, לאינטואיציה ולעצמכן. הכי חשוב. הקשבה עצמית היא החשובה מכל.

 

6. תנסי ליהנות
כנשים עסוקות, ובעיקר אלו שמורגלות לנהל קריירה ועסקים, אנו עלולות להביא את הנטייה הניהולית, באדרנלין גבוה, בתדר "משימות שיש לעשות", גם הביתה, לחיים שאחרי העבודה, גם למצבים בהם לא נדרש ניהול בקונטרול מלא בכלל, אלא נדרשת הוויה, ונוכחות ותקשורת נטו. ליכולת הניהולית יש יתרונות רבים, אבל בכל זאת - נסו ליהנות מהדרך ולהכניס פאן לחיים גם בין המטלות היבשות.

 

7. שני את המחשבה
האופן בו אנחנו חושבות ומדברות משפיע על היום שלנו ועל החיים בכלל. כלל שתגידו יותר שקשה לכן וכואב לכן, כך זה יהיה קשה יותר. נסו להתייחס אל הקושי כאל אתגר ותוכלי לעמוד בו בקלות וגם להיות גאה בעצמך שהצלחת.

 

הטיפים באדיבות לימור אטד, אמא ל- 3 ילדים, בעלים של עסק עצמאי, מרצה ומנחת סדנאות אמא 90% לתקשורת וכישורים במשפחה, בקריירה ובארגונים על פי שיטת I -FACTOR אותה פיתחה באהבה לנשים וגברים שרוצים לחלום ולבצע.